| üye girişi | üye ol
   
Skip Navigation Links
Anasayfa
Tarihçe
Tüzük
Yönetim
Temsilcilikler
İletişim
Sendika Haberleri
SÖZ-SEN'E Destek Verme Zamanı Gelmedi Mİ ?
Paylaş


Destek Verme  Zamanı Gelmedi Mİ ?

Ey asil sağlık çalışanı, ayağa kalk

Suskunluğunu bırak dön mazine bak

Yaş şu bendini yık ya kendine bak

Adam gibi haklarına sahip çıkılması için

Bırak bireysel menfaati.

SÖZ-SEN’e ÜYE OL.

SÖZ-SEN'e ÜYE YAP.


Sözleşmeli Çalışanları ümitlerinizi yine bir başka bahara bırakmayın. Gel bize sadece 1 aylığına üye şu filandan yetkiyi alayım sen bizi o zaman gör biz o zaman şunu yapacağız biz bunu yapacağız diyen sendikalara sadece İktidar önünde eğilmekten kendi menfaat ve çıkarlarını ön plana çıkarmaktan öteye gidememiş ve senide bunlara taraf etmektedir.

Her sene bir bahane uyduran yetkili sendikalar siyasetle uğraşmaktan memurun hakkını savunabilmeyi unutmuştur.

Memur sendikaların kuruluş amacına aykırı çalışan sendikalar sanki memurun siyasete atıldığı yerler haline gelmiştir. Memurların büyük çoğunluğu bu yapılanmadan ve gidişattan memnun değildir.

Sözleşmeli çalışanlar isyanları oynamaktadır. Ama Sağlık Çalışanı şu gerçeği unutuyor. Bu sendikalara yetki veren kendileri. Her sene bu manzarayı yaşıyor ama desteğe gelince yine desteğini devam ettirmekte. Memurların büyük bir kısmı sendikasız ve sendikasızlaşma yolunda. 

Alternatif yollara ve sendikacılık yapısına ihtiyaç vardır. Kendi içinde demokratik yapıya kavuşamayan sendikaların memurun hakkını savunmasını beklemek bir hayal olsa gerek.

Kendi iç dinamiklerini harekete geçiren ve bağımsız bir paydaya oturan sendikalara ihtiyaç vardır. Bu yapıya kavuşan sendikalar iktidarın karşısında eylem yaptığı zaman kamu oyundan destek almak başarı yüzdesini artıracaktır.

Aksi halde siyasi rakip gibi masaya oturdukları zaman etki tepki prensibi gereği bu haller yaşanacaktır.

Ben buradan bütün Sağlık Çalışanlarına Özelikle de Tabip dışı sağlık Çalışanlarına seslenmek istiyorum. Geleceğiniz başka bir şeye benzemez. Bu gelecekte çocuğunuzun ikbali de mevcuttur. Şu ana kadar sizden tam yetkiyi alan yetkili sendikalar  sizleri hayal kırıklığına uğratmıştır.

Gerisi laf salatası…

Artık desteği çekmenin zamanı gelmemiş midir?

Ne dersiniz?

SÖZSEN ’de ‘’Bir araya gelmek bir başlangıçtır, beraberliği sürdürmek bir ilerleme... Beraber çalışmaksa gerçek başarıdır.’ Desteklerinizi bekleriz.

                   

                                                                                      Veli YILDIRIM


10.9.2018
SÖZ-SEN
tüm hakları saklıdır © 2009
powered by .NET
web tasarım duygu bilişim