| üye girişi | üye ol
   
Skip Navigation Links
Anasayfa
Tarihçe
Tüzük
Yönetim
Temsilcilikler
İletişim
Sendika Haberleri
SÖZ-SEN Sağlık Çalışanlarının Tarafında.
Paylaş

Biz her hangi bir siyasi partinin ,derneğin  tarafı değiliz. Biz  Sadece Sağlık çalışanlarının tarafıyız.

Sağlık Çalışanlarına Sesleniyoruz..

Bu hareket alışılagelmişin tersine bir yapılanma içine girmiştir. Ankara merkeziyetçiliğinin aksine taşradan başlatılan bu hareket “yeter artık söz taşranın” sloganı ile ortaya çıkmıştır. Taşrada çalışan memurun halini ancak taşrada çalışanlar anlamaktadır. Ankara da başlatılan hareketlerde bu taşra hassasiyeti yoktur. Ankara’nın taşraya dönüp bakmasını sağlamak için bu sendikayı Sivas’ta kurduk. Genel merkezi Sivas da olan SÖZ-SEN artık bundan sonra tüm Türkiye ye Sivas’dan seslenecektir. Elbette bu süreç geçicidir. Amacımız taşra hassasiyetini Ankara ya hissettirmektir.


İsimleri ile içerikleri aynı olmayan ve örtüşmeyen sendikaların memuru sömürmesine artık son vermeliyiz. Demokrasi havarisi gözüküp kendi içyapılarında anti demokratik davrananların bu millete verebileceği hiçbir şey yoktur. Hiçbir sendikanın iç işlerine karışmam görüntüsü içinde olup ellerini, kollarını hatta bütün vücutlarını diğer sendikaların içişlerine sokan zihniyetler bu kısırdöngülerin ve verimsizliğin ana sebepleridir.


“Sen düşünme ben düşünürüm sen bana biat et” mantığı Türkiye’nin şu ana kadar ki kaybedişinin en önemli sebebidir. İnsanları düşünmekten alıkoymak ve katılımcılığı yok etmek sendikaların ve sivil toplum kuruluşlarının ölmesine en büyük nedendir. SÖZ-SEN her üyenin hatta her memurun fikrine müracaat ederek katılımcılığı sağlayacaktır.


Ülkemizde ki sendikal mücadele hak arama mücadelesi olmaktan çıkmış olup benim partim benim ideolojim paydasında yapılmaktadır. Bireysel talepler peşine düşenlerin, genel menfaatleri umursamadığını görmekteyiz. Toplu görüşme masasında Kedi olan sendikalar diğer zamanlarda Aslan görüntüsü vermek için azami gayret sarf etmektedirler. Memurların yanı başında olması gereken sendikaların memuru tehdit etmeye başladığı durum ise acı bir gerçektir. Dönem dönem sarı gömlek giyen farklı sendikalar memura acı reçeteler verdirmektedirler. Bu sarı sendikaların yapılanmasına baktığınızda baştaki yöneticilerinin devlet kadrosunda bir makam aldığında sendikadaki görevini bıraktığını göreceksiniz. Bu tip sendikaların yönetim organları da bağlı bulundukları siyasi parti tarafından belirlenmektedir.


—Bunun adı demokrasi mi?


—Bu şekilde göreve gelenler hak ararlar mı?


Sendikalara üye olanların büyük bir çoğunluğu da arkadaş hatırına üye olmuşlardır.


Sağlık Çalışanlarına sesleniyoruz.

 


ekmeğinizle oynayanlara değer vermeyin. Arkadaş hatırına bireysel çıkarlar adına verdiğiniz destek bu sendikaların ellerini sizin cebinizden çıkarmamasına neden olmaktadır.


Devlet kesesinden sendika üye aidatlarının ödenmesini etik bulmuyoruz. Yetkili sendikaların bu hakkı alabilmek için ne tavizler verdiğini hala unutmadık.


Sarı sendikaya üye olanların ağzına ufak tefek bal sürülmesi hak arama mücadelesini sönümlemektir.


İktidarlar tarafından sarı sendikaya yönlendirme hareketi yapılmaktadır ki bu sendikacılık anlayışı ile taban tabana zıt ve çok yanlış bir durumdur.


İktidar tarafından büyütülen sendikanın muhalefet yapabileceğini düşünmek biraz saflık olmaz mı?


Padişahım çıplaksın diyebilecek ‘cesarete ve ferasete’ sahip yapılanmalar ülkemiz için gereklidir. Bu şekilde ki yapılanmalar ileride telafisi mümkün olmayan hataların oluşmasına engel olacaktır.


İşte SÖZ-SEN gördüğü yanlışlıkları cesaretle dillendirmek için kurulmuş bir sendikadır.

 


Sendikamız iktidarın doğrusu varsa alkışlar yanlışı varsa yapıcı bir şekilde eleştirir.

·        
Biz herhangi bir siyasi partinin tarafı değiliz. Biz Sağlık  çalışanlarının tarafıyız.

·        
Biz sendika olarak bireysel menfaatlerin peşinde koşanların adresi değiliz.

·        
Memurları kandırarak üye yapmak veya onları üyelikte tutmak bizim işimiz değildir.

·        
Sözleşmeli Sağlık çalışanlarının yığın yığın olmuş sorunları çözmek için kurulduk.

 


Bu mücadelede yılgınlığa yer yoktur.


Sendikalara üye olmamak masaya oturan sendikalara pasif destek manasına gelmektedir. Onları masadan kaldırmak ancak alternatif sendikalara üye olmakla mümkün olacaktır. El birliği ile bu sorunlara çözüm bulabiliriz.


SÖZ-SEN gelenler burası benim evim diyerek gelsin. Misafir olarak gelenlerin bu mücadeleye katkı sağlayacağına inanmıyoruz.


Ülkemizi ilgilendiren iç ve dış gelişmelerde fikirlerimizi söyleyerek kamuoyunu bilinçlendireceğiz.


SÖZ-SEN taşranın sesi olarak ülke gündemine oturup, gerçek sendikacılık yapacak bir kadroya sahiptir.


Ülkemize ve milletimize hayırlı olması dileğiyle tüm ulaşım çalışanlarını bu çatı altında toplanmaya davet ediyoruz.

 


Çalışanları savunmak sendika olmanın birinci koşuludur. Hükümet kendisini her halükarda savunur. Savunmasız olan sözleşmeli çalışanlarıdır.


Sendikalar yandaş olup sararmakla memura ihanet edebilirler. Ancak memur bu durumda uyanık olmak zorundadır.

 

SÖZSEN ’de ‘’Bir araya gelmek bir başlangıçtır, beraberliği sürdürmek bir ilerleme... Beraber çalışmaksa gerçek başarıdır.’ Desteklerinizi bekleriz.

                   

                                                                                     Veli YILDIRIM


4.12.2017
SÖZ-SEN
tüm hakları saklıdır © 2009
powered by .NET
web tasarım duygu bilişim