| üye girişi | üye ol
   
Skip Navigation Links
Anasayfa
Tarihçe
Tüzük
Yönetim
Temsilcilikler
İletişim
Sendika Yönetimi
Veli YILDIRIM
Başkan

Mesaj

Sevgili Sağlık Çalışanları ,Çalışma Arkadaşlarım ve Meslektaşlarım...


Merhaba der kucak dolusu sevgi ve saygılarımla sizleri selamlar  sendikamız SÖZ-SEN’ in sizlere ülkemize hayırlı olmasını dilerim.


Değerli arkadaşlarım...

SÖZ-SEN sağlık çalışanlarının ekonomik sosyal sorunlarının yanında çocuklarına onurlu bir gelecek bırakmak adına, karanlıkların aydınlığa çıkarma, adalet, iyilik, doğruluk ve samimiyet ilkesiyle yanlışın karşısında doğrunun yanında, sağlık çalışanlarının değerlerine sahip çıkmak haksızlıklara karşı dimdik durmak için kurulmuş bir sendikadır SÖZ-SEN.

Daha önceki dönemlerde ve şimdi kendilerine sivil toplum örgütü diyen kimi zaman siyasetin, zaman, zaman belli bir ideolojinin arka bahçeliğini yapan sendikaların, sendikal anlayışa vurduğu darbe bizleri sendikal değişim şart deyip, SÖZ-SEN ’i kurmamıza sebep teşkil etmiştir.


Yıllardır Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarını temsil ettiklerini söyleyen ama, bir takım ideolojik saplantılardan üyelerinin sorunlarına eğilmeye vakit bulamayan, temsil ettiği meslektaşlarımı boş uğraşlar peşinde oyalayan zihniyetin kalkma zamanı gelmiştir. Bu zihniyeti sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının üzerinden kaldırmak için yola çıkmış SÖZ- SEN’ in çok değerli teşkilat mensuplarına büyük görevler düşmektedir şairin dediği gibi...

 

SÖZ SEN’ E Üye OL.

SÖZ SEN’ E Üye Yap.

SÖZ SEN’ E Temsilci OL.

SEN DE KATIL ARAMIZA.


SÖZ-SEN olarak ilkeli ve demokrat sendikacılık anlayışımız gereği sağlık çalışanlarımızın içinde bulunduğu durumun ve sıkıntıların farkındayız.  Değişik statüde istihdam etmiş, bununla da kalmamış ilaveten 3+1 Çalışan hemşire vs statüsünde personel istihdamını gerçekleştirmiştir. Aynı sağlık eğitimini alan ve aynı sağlık hizmeti sunan sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarının farklı olması, idari görevlere sözleşmeli olanların atanamaması, bir kısmının tayin hakkı varken diğerinin olmaması, sosyal güvenlik açısından farklı haklara sahip olmaları, bir çalışana verilen hakkın diğerine verilmemesini kesinlikle doğru bulmuyoruz. Sen hemşiresin şu haklara sahipsin, sen 3+1 sin hiçbir hakka sahip değilsin, zihniyetindeki anlayışı doğru bulmuyor SÖZ-SEN olarak bu adaletsizliği kabul etmiyoruz. Bahsettiğim konular sadece birkaçı bu ve benzeri adaletsizliğin son bulmasını istiyorsanız hep birlikte daha fazla mücadele etmemiz gerekmektedir.

Haklarımızı koruma ve geliştirmenin yolu örgütlü olmaktan geçer. Türkiye genelinde teşkilatlandık günden güne çığ gibi büyüyoruz. SÖZ-SEN temsilcisinden başkanına kadar tüm sağlık çalışanlarının sözü olacaklardır. Söz sen yoluna hiç ara vermeden devam edecek, ayağına çelme takmak isteyenlere hiç aldırış etmeden mücadelesini sürdürecektir. Bundan böyle sendika eğitim seminerlerinde SÖZ-SEN’ in başlatmış olduğu hareket anlatılacaktır.


İtimat edersen benim sözüme

Gel birlik kavline girelim kardaş

Birlik çok tatlıdır, benzer üzüme

İçip şerbetini duralım kardaş.


 

Yürüyelim Atatürk'ün izine

Boş verelim bozguncular sözüne

Göz atalım şu dünyanın hızına

Yürüyüp hedefe varalım kardaş.


Aşık Veysel’in dizeleriyle son veriyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.
Özgeçmiş
05 Ocak  tarihinde Sivas'ta doğdu ilk ve orta Sivas'ta tamamladı. Malatya Darende Sağlık Meslek Lisesinden Mezun oldu. Sağlık Memuru olarak göreve başladı. Konya'da  Anestezi eğitimi aldı ve Hukuk Fakültesi Mezunu. Çeşitli sivil toplu örgütlerinde il Temsilciliği ve yöneticilik yaptı. SÖZ-SEN - SAĞLIK SÖZSEN sendikasının Cumhuriyet şehrinde ilk kez Sendika Kuruluşu meşalesini yakan YILDIRM Kurucu Genel Başkanı görevine devam etmekte.
Yönetim Kurulu Asil Üyeler
Mahmut GEZERLER Hakan ÇANKAYA Veysel METiNER Nuray TEMİZ
Yönetim Kurulu Yedek Üyeler
Denetleme Kurulu Asil Üyeler
Denetleme Kurulu Yedek Üyeler
Disiplin Kurulu Asil Üyeler
Disiplin Kurulu Yedek Üyeler

SÖZ-SEN
tüm hakları saklıdır © 2009
powered by .NET
web tasarım duygu bilişim